Kırkyama Halılar

Vintage Halıların küçük parçalara ayrılarak renklerine ve desenlerine göre uyumlu biçimde birleştilmesi ile üretilen halılardır. Her bir halı diğerinden farklı ve eşsizdir.


%100 El dokuma Anadolu Halıları  toplanıyor. Her biri özel traşlama yöntemleri ile kırpılıyor, hav yükseklikleri neredeyse sıfırlanıyor. Her bir halı tek tek hangi renk ile bütünleşecek ise o renk grubunda su bazlı yöntemlerle boyanmak üzere ayrılıyor. Boya ve kuruma işlemleri tamamlandıktan sonra belirli ölçülerde halılar parçalanıyor ve artizanel bir ustalıkla biraraya getiriliyor, tek tek dikiliyor.

Bu doğal üretim sürecinde aslında her bir halı ayrı bir özellik taşıyor bütünleştiği parçalardan dolayı. Hiçbir Patchwork bir diğerinin aynı olamıyor. Renkler birbirine yakın olmakla birlikte, her halı daha önce başka bir renkte olduğu için ikinci boyama işleminde su bazlı boyayı farklı absorbe ediyor ve renk tonunda yanındaki halıdan farklı tonda duruyor. Bu durum Patchwork’ün güçlü kimliğini ortaya çıkarıyor.

Bununla birlikte halının eskilik derecesine göre sökülmüş, delinmiş, farklı şekilde yıpranmış pek çok parça gözünüze çarpabiliyor. Bu görüntü halılarımıza ayrı bir değer ve hikaye yüklüyor. Bunu bir üretim hatası olarak gören gözün sahip olabileceği bir ürün değildir.  Ayrıca ürün üzerinde farklı parçalar biraraya getirildiği için hafif potlu bir duruş olabilir. Bunu bir halı altlığı ile müşterimiz çözebilir. Ayrıca halının hava almasında da yarar olduğu için bu tip bir pedding kullanılması önerilir


*TEMİZLİK:

Ürün ayda 1-2 kez fırçalı elektirikli süpürge ile hafıf vakumla temizlenmeli. Halı şampuanı ve ılık su ile silinebilir.

Silkeleme, deterjanla silme gibi temizlik işlemleri kesinlikle yapılmamalıdır.Carpet Patchwork Rugs
Kilim Patchwork